Pomorskie Dni Druku 3D - konferencja zeroemisyjna


Placeholder

W 2021 roku zorganizowaliśmy pierwszą zeroemisyjną konferencję w Polsce. Przeczytaj, jak to zrobiliśmy.

Druk 3D rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego do pięciu lat organizowana jest cykliczna konferencja. 21-22 września 2021 roku w Parku Konstruktorów w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia odbyła się 5 edycja wydarzenia, tym razem w wersji online. Co wyróżnia ten event? Ekologia na najwyższym poziomie czyli zeroemisyjna konferencja online!

Placeholder

Pomorskie Dni Druku 3D to konferencja, w czasie której branża poruszała tematy:

  • Czy jesteśmy w stanie w sposób zdalny zarządzać produkcją wydruków?
  • Czy można zdalnie obsługiwać klientów?
  • Jak realizować zlecenia klientów komunikując się zdalnie?

Motywem edycji w 2021 roku „Connectivity”. Wydarzenie organizowane było wspólnie przez: Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną, Gdańskim Parkiem Naukowo-Technologicznym, Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia oraz BibusMenos sp. z o.o. W tle streamingu widać było zabudowania Stoczni Gdyńskiej.

Fot. Lucyna Lewandowska

Placeholder

Platforma do wydarzenia online

Zarówno my jak i organizatorzy Pomorskich Dni Druku 3D wiedzą, że świat online to nowe możliwości i ułatwienia dla osób biorących udział w konferencji. Platforma PINE pozwoliła na swobodne rozmowy na czacie konferencyjnym, dzielenie się ofertami i nowinkami. Dodatkowo, w czasie wydarzenia uczestnicy korzystali z indywidualnych, wirtualnych spotkań z reprezentantami branży druku 3D z całej Polski. Wirtualna strefa expo pozwoliła na prezentowanie ofert partnerów wydarzenia w dedykowanej zakładce. A to wszystko bez wychodzenia z domu, wystarczył dostęp do internetu i połączenie się z dowolnego urządzenia.

Placeholder

Ekologiczny online

Konferencje online są bardziej ekologiczne, niż te stacjonarne, to fakt, do którego nie trzeba nikogo przekonywać. Co więcej można zrobić? Zrealizować pionierskie w Polsce wydarzenie, gdzie priorytetem realizacyjnym była dla nas ekologia, a dzięki wspólnym działaniom konferencja była zeroemisyjna!

- Wspólnie z organizatorami udało nam się zbilansować ilość prelegentów w online i obecnych w studiu. Jasna przestrzeń studia pozwoliła nam ograniczyć do minimum oświetlenie i ilość sprzętu. Zadbaliśmy również o to, aby członkowie ekipy realizacyjnej na miejsce docierali komunikacją miejską, a nie samochodami. Dzięki temu zorganizowaliśmy pierwszą w Polsce zeroemisyjną konferencję online - mówi Szymon Pasaj, CEO Lively.

Zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej celem nas wszystkich jest redukcja emisji CO2 o 55% do 2030 roku. Wiele firm wdraża programy obniżające poziom emisji CO2 już dziś i Lively znajduje się w tym gronie.

Wrażliwość ekologiczna to jedna z wartości, które stoją u podstaw Lively. Cieszymy się, że właśnie w Gdyni, wraz z organizatorami Pomorskich Dni Druku 3D weszliśmy na zeroemisyjną drogę. Potrafimy dokładnie wyliczyć i kontrolować wielkość emisji CO2. Po podliczeniu całkowitej jej ilości powstałej podczas konferencji realizujemy z naszym partnerem ekologicznym projekt dla klimatu, który tę emisję zeruje - dodaje Szymon Pasaj.

Statystyki

Statystyki eventu online:

  • Czas trwania: 2 dni
  • Uczestnicy: 150
  • Prelegenci: 12
  • Platforma: PINE  
  • 100% online
  • 0% emisji